50 M LIBRE 2007 50m  HOM 25-29  

 1 CEDRIC SUREAU-LAVERG'82 CNCB QC   :27.32    QUE FEV 07* 87
 2 FREDERICK BOUTIN'79     CMNQ QC   :27.48    QUE FEV 07* 87
 3 SIMON DIONNE'78         SFOY QC   :28.63 S  MTL JUN 07* 83
 4 MARC-ANDRE GIRARD'79    CNCB QC   :29.34    QUE FEV 07* 81
 5 BRUNO TURCOTTE'79       CNCB QC   :29.49    QUE FEV 07* 81
 6 DANY DUCHESNE'78        CMNQ QC   :29.54    QUE FEV 07* 81
 7 IMAD ZAOUDE'82          MACC QC   :29.99 S  MTL JUN 07* 80
 8 DAVID HOUDE'82          CASO QC   :30.00    QUE FEV 07* 80
 9 FADI AINMELK'78         CMNQ QC   :30.15 FL QUE FEV 07* 79
10 SIMON GAUTHIER'78       CNCB QC   :31.02 FL QUE FEV 07* 77
11 MARTIN GAUTHIER'78      LLOU QC   :31.31    MTL JUN 07* 76
12 IAN POITRAS'79          CNMN QC   :31.59 S  MTL JUN 07* 75
13 PHILIPPE GAUDREAU'79    LLOU QC   :33.22 S  MTL JUN 07* 72
14 MATTHIEU MALLETTE'80    CMDG QC   :33.75 S  NEP FEB 07* 71
15 CHARLES-OLIVIER HOULE   PPO  QC   :34.59 S  MTL JUN 07* 69
16 ARNAUD PELHATE          LLOU QC   :34.95    MTL JUN 07* 68
17 MARC VAILLANCOURT'80    CNMN QC   :36.90 BR MTL JUN 07* 65
18 PIERRE MORENCY'82       LASL QC   :36.93 S  MTL JUN 07* 64
19 MATHIEU THER-PROULX'82  LLOU QC   :41.52 FL MTL JUN 07* 57

     100 M LIBRE 2007 50m  HOM 25-29  

 1 SIMON DIONNE'78         SFOY QC  1:00.57    MTL JUN 07* 87
 2 FREDERICK BOUTIN'79     CMNQ QC  1:03.05    QUE FEV 07* 84
 3 IMAD ZAOUDE'82          MACC QC  1:03.98    MTL JUN 07* 82
 4 IAN POITRAS'79          CNMN QC  1:06.18    MTL JUN 07* 80
 5 MARC-ANDRE GIRARD'79    CNCB QC  1:06.98    QUE FEV 07* 79
 6 MATTHIEU MALLETTE'80    CMDG QC  1:07.56    NEP FEB 07* 78
 7 PHILIPPE GAUDREAU'79    LLOU QC  1:09.55    MTL JUN 07* 76
 8 FADI AINMELK'78         CMNQ QC  1:09.85 FL QUE FEV 07* 75
 9 DANY DUCHESNE'78        CMNQ QC  1:12.84 S  QUE FEV 07* 72
10 MARC VAILLANCOURT'80    CNMN QC  1:13.84 BR MTL JUN 07* 71
11 PIERRE MORENCY'82       LASL QC  1:17.69    MTL JUN 07* 68
12 CHARLES-OLIVIER HOULE   PPO  QC  1:17.77    MTL JUN 07* 68
13 DAVID HOUDE'82          CASO QC  1:19.21 S  QUE FEV 07* 66
14 ARNAUD PELHATE          LLOU QC  1:19.40    MTL JUN 07* 66
15 MATHIEU THER-PROULX'82  LLOU QC  1:39.62 BR MTL JUN 07* 53

     200 M LIBRE 2007 50m  HOM 25-29  

 1 SIMON DIONNE'78         SFOY QC  2:30.80 S  MTL JUN 07* 78
 2 DANY DUCHESNE'78        CMNQ QC  2:31.87    QUE FEV 07* 77
 3 MATTHIEU MALLETTE'80    CMDG QC  2:32.29 S  NEP FEB 07* 77
 4 IMAD ZAOUDE'82          MACC QC  2:33.10 S  MTL JUN 07* 77
 5 MARC-ANDRE GIRARD'79    CNCB QC  2:33.47    QUE FEV 07* 76
 6 FADI AINMELK'78         CMNQ QC  2:36.53 IM QUE FEV 07* 75
 7 IAN POITRAS'79          CNMN QC  2:43.55 S  MTL JUN 07* 72
 8 DAVID HOUDE'82          CASO QC  2:50.68    QUE FEV 07* 69
 9 PHILIPPE GAUDREAU'79    LLOU QC  3:03.50 S  MTL JUN 07* 64
10 CHARLES-OLIVIER HOULE   PPO  QC  3:03.75 S  MTL JUN 07* 64
11 PIERRE MORENCY'82       LASL QC  3:09.04    MTL JUN 07* 62

     400 M LIBRE 2007 50m  HOM 25-29  

 1 SIMON DIONNE'78         SFOY QC  5:01.65    MTL JUN 07* 83
 2 IMAD ZAOUDE'82          MACC QC  5:06.24    MTL JUN 07* 82
 3 MATTHIEU MALLETTE'80    CMDG QC  5:15.36 S  NEP FEB 07* 79
 4 IAN POITRAS'79          CNMN QC  5:27.12    MTL JUN 07* 77
 5 PHILIPPE GAUDREAU'79    LLOU QC  6:07.03    MTL JUN 07* 68
 6 DANY DUCHESNE'78        CMNQ QC  6:19.61 S  QUE FEV 07* 66
 7 CHARLES-OLIVIER HOULE   PPO  QC  6:29.60    MTL JUN 07* 64

     800 M LIBRE 2007 50m  HOM 25-29  

 1 MATTHIEU MALLETTE'80    CMDG QC 10:36.35    NEP FEB 07* 82
 2 DANY DUCHESNE'78        CMNQ QC 12:38.06 S  QUE FEV 07* 69

    1500 M LIBRE 2007 50m  HOM 25-29  

 1 DANY DUCHESNE'78        CMNQ QC 23:36.65    QUE FEV 07* 72

      50 M DOS   2007 50m  HOM 25-29  

 1 BRUNO TURCOTTE'79       CNCB QC   :32.98    QUE FEV 07* 81
 2 CEDRIC SUREAU-LAVERG'82 CNCB QC   :33.17    QUE FEV 07* 81
 3 MARC-ANDRE GIRARD'79    CNCB QC   :35.33    QUE FEV 07* 76

     100 M DOS   2007 50m  HOM 25-29  

 1 MARC-ANDRE GIRARD'79    CNCB QC  1:25.32 R  QUE FEV 07* 70

      50 M BRASS 2007 50m  HOM 25-29  

 1 DAVID HOUDE'82          CASO QC   :36.42    QUE FEV 07* 85
 2 MARC VAILLANCOURT'80    CNMN QC   :36.90 S  MTL JUN 07* 84
 3 FADI AINMELK'78         CMNQ QC   :41.30 S  QUE FEV 07* 75
 4 ARNAUD PELHATE          LLOU QC   :43.67    MTL JUN 07* 70
 5 PHILIPPE GAUDREAU'79    LLOU QC   :48.47    MTL JUN 07* 63
 6 MATHIEU THER-PROULX'82  LLOU QC   :49.80 S  MTL JUN 07* 62

     100 M BRASS 2007 50m  HOM 25-29  

 1 MARC VAILLANCOURT'80    CNMN QC  1:13.84    MTL JUN 07* 90
 2 FADI AINMELK'78         CMNQ QC  1:22.63    QUE FEV 07* 81
 3 DAVID HOUDE'82          CASO QC  1:24.39    MTL JUN 07* 79
 4 MATHIEU THER-PROULX'82  LLOU QC  1:39.62    MTL JUN 07* 67

     200 M BRASS 2007 50m  HOM 25-29  

 1 DAVID HOUDE'82          CASO QC  3:18.66    MTL JUN 07* 73

      50 M PAPIL 2007 50m  HOM 25-29  

 1 CEDRIC SUREAU-LAVERG'82 CNCB QC   :29.97    QUE FEV 07* 86
 2 FADI AINMELK'78         CMNQ QC   :30.15    QUE FEV 07* 86
 3 DANY DUCHESNE'78        CMNQ QC   :30.81    QUE FEV 07* 84
 4 SIMON GAUTHIER'78       CNCB QC   :31.02    QUE FEV 07* 83
 5 FREDERICK BOUTIN'79     CMNQ QC   :31.26    QUE FEV 07* 83
 6 MARC-ANDRE GIRARD'79    CNCB QC   :31.71    QUE FEV 07* 81
 7 DAVID HOUDE'82          CASO QC   :31.79    MTL JUN 07* 81
 8 MATTHIEU MALLETTE'80    CMDG QC   :33.87    NEP FEB 07* 76
 9 IAN POITRAS'79          CNMN QC   :35.10    MTL JUN 07* 74
10 PIERRE MORENCY'82       LASL QC   :37.44    MTL JUN 07* 69
11 MATHIEU THER-PROULX'82  LLOU QC   :41.52    MTL JUN 07* 62

     100 M PAPIL 2007 50m  HOM 25-29  

 1 FADI AINMELK'78         CMNQ QC  1:09.85    QUE FEV 07* 81
 2 DANY DUCHESNE'78        CMNQ QC  1:28.87 S  QUE FEV 07* 64

     200 M PAPIL 2007 50m  HOM 25-29  

 1 DANY DUCHESNE'78        CMNQ QC  3:13.11    QUE FEV 07* 65

     200 M Q.N.I 2007 50m  HOM 25-29  

 1 FADI AINMELK'78         CMNQ QC  2:36.53    QUE FEV 07* 86
 2 MATTHIEU MALLETTE'80    CMDG QC  2:48.37    NEP FEB 07* 80
 3 DAVID HOUDE'82          CASO QC  3:06.79    QUE FEV 07* 72
 4 IAN POITRAS'79          CNMN QC  3:08.95    MTL JUN 07* 71



25-29   POINTAGE INDIVIDUEL              MOY        NAGES

   1 CEDRIC SUREAU-LAVERG'82 CNCB QC     84.7        3
   2 FREDERICK BOUTIN'79     CMNQ QC     84.7        3
   3 SIMON DIONNE'78         SFOY QC     82.8        4
   4 BRUNO TURCOTTE'79       CNCB QC     81.0        2
   5 IMAD ZAOUDE'82          MACC QC     80.2        4
   6 SIMON GAUTHIER'78       CNCB QC     80.0        2
   7 FADI AINMELK'78         CMNQ QC     79.8        8
   8 MATTHIEU MALLETTE'80    CMDG QC     77.6        7
   9 MARC VAILLANCOURT'80    CNMN QC     77.5        4
  10 MARC-ANDRE GIRARD'79    CNCB QC     77.2        6
  11 MARTIN GAUTHIER'78      LLOU QC     76.0        1
  12 DAVID HOUDE'82          CASO QC     75.6        8
  13 IAN POITRAS'79          CNMN QC     74.8        6
  14 DANY DUCHESNE'78        CMNQ QC     72.2        9
  15 PHILIPPE GAUDREAU'79    LLOU QC     68.6        5
  16 ARNAUD PELHATE          LLOU QC     68.0        3
  17 CHARLES-OLIVIER HOULE   PPO  QC     66.2        4
  18 PIERRE MORENCY'82       LASL QC     65.8        4
  19 MATHIEU THER-PROULX'82  LLOU QC     60.2        5



25-29   POINTAGE INDIVIDUEL            PTS DE POS   NAGES

   1 DANY DUCHESNE'78        CMNQ QC     157         9
   2 FADI AINMELK'78         CMNQ QC     136         8
   3 DAVID HOUDE'82          CASO QC     124         8
   4 MATTHIEU MALLETTE'80    CMDG QC     110         7
   5 MARC-ANDRE GIRARD'79    CNCB QC     102         6
   6 IAN POITRAS'79          CNMN QC      86         6
   7 SIMON DIONNE'78         SFOY QC      78         4
   8 IMAD ZAOUDE'82          MACC QC      68         4
   9 PHILIPPE GAUDREAU'79    LLOU QC      66         5
  10 CEDRIC SUREAU-LAVERG'82 CNCB QC      59         3
  11 FREDERICK BOUTIN'79     CMNQ QC      54         3
  12 MARC VAILLANCOURT'80    CNMN QC      54         4
  13 MATHIEU THER-PROULX'82  LLOU QC      50         5
  14 CHARLES-OLIVIER HOULE   PPO  QC      40         4
  15 BRUNO TURCOTTE'79       CNCB QC      36         2
  16 PIERRE MORENCY'82       LASL QC      34         4
  17 ARNAUD PELHATE          LLOU QC      29         3
  18 SIMON GAUTHIER'78       CNCB QC      28         2
  19 MARTIN GAUTHIER'78      LLOU QC      10         1





25-29   POINTAGE INDIVIDUEL          VAL   NAGES  MOY.    POS

   1 DANY DUCHESNE'78        CMNQ QC  650    9    72.2    157
   2 FADI AINMELK'78         CMNQ QC  638    8    79.8    136
   3 DAVID HOUDE'82          CASO QC  605    8    75.6    124
   4 MATTHIEU MALLETTE'80    CMDG QC  543    7    77.6    110
   5 MARC-ANDRE GIRARD'79    CNCB QC  463    6    77.2    102
   6 IAN POITRAS'79          CNMN QC  449    6    74.8     86
   7 PHILIPPE GAUDREAU'79    LLOU QC  343    5    68.6     66
   8 SIMON DIONNE'78         SFOY QC  331    4    82.8     78
   9 IMAD ZAOUDE'82          MACC QC  321    4    80.2     68
  10 MARC VAILLANCOURT'80    CNMN QC  310    4    77.5     54
  11 MATHIEU THER-PROULX'82  LLOU QC  301    5    60.2     50
  12 CHARLES-OLIVIER HOULE   PPO  QC  265    4    66.2     40
  13 PIERRE MORENCY'82       LASL QC  263    4    65.8     34
  14 FREDERICK BOUTIN'79     CMNQ QC  254    3    84.7     54
  15 CEDRIC SUREAU-LAVERG'82 CNCB QC  254    3    84.7     59
  16 ARNAUD PELHATE          LLOU QC  204    3    68.0     29
  17 BRUNO TURCOTTE'79       CNCB QC  162    2    81.0     36
  18 SIMON GAUTHIER'78       CNCB QC  160    2    80.0     28
  19 MARTIN GAUTHIER'78      LLOU QC   76    1    76.0     10

    TOTAL                            6592   88    74.9   1321
  ----------------------------------------------------------------